„Opracowałem własną metodę prowadzenia warsztatów - komponowanie muzyki na żywo. Metoda ta łączy w sobie odrobinę praktyki aktorskiej, trochę interakcji społecznych i mnóstwo różnych doświadczeń muzycznych. Łączy intuicyjny śpiew, spontaniczne gesty, perkusję ciała, wymyślanie rytmu, improwizowanie, formowanie muzyki z kontrapunktem, harmonią i zachowaniem równowagi pomiędzy każdym z elementów. Za każdym razem ten proces kończy się pełnym utworem muzycznym skomponowanym przez wszystkich uczestników warsztatu.

Metoda działa z różnymi grupami i może być prowadzona nawet bez wymawiania słów. Bez względu na to czy uczestnicy warsztatów są uczniami szkoły podstawowej w wieku 6-7 lat, młodymi przyszłymi profesjonalistami, nauczycielami muzyki czy wspólnymi zarządami dużej korporacji - wszyscy możemy tworzyć muzykę razem. Poniżej znajdują się zdjęcia, filmy i oczywiście muzyka z tych sesji ”.

SZKOLENIA

„Kreatywność i improwizacja - to właśnie słyszysz, gdy pytasz o kluczowe czynniki w codziennej pracy każdego nauczyciela muzyki. Ale te umiejętności rzadko są wystarczająco rozwinięte w formalnym kształceniu nauczycieli. Moja metoda może z łatwością wspierać twój postęp zawodowy i poprawiać nie tylko kreatywność muzyczna i praca w grupach, ale także poczucie własnej wartości i przywództwo ”.

WARSZTATY KORPORACYJNE

„Moja metoda może być również stosowana w obszarach biznesowych. Muzyka jest uniwersalnym środkiem pobudzającym kreatywność i nieszablonowe myślenie. Mam szerokie doświadczenie w warsztatach korporacyjnych, począwszy od tworzenia muzyki od 500 osób na dużej konferencji aż po  tworzenie piosenek z udziałem członków zarządu dużej marki. Muzyka działa wszędzie ”.

SZKOLENIA MŁODYCH PROFESJONALISTÓW

„Zacząłem współpracować z młodymi przyszłymi profesjonalistami muzycznymi jako moim pierwszym i najbardziej naturalnym środowiskiem. W ten sposób zrealizowałem program edukacyjny Polskiej Orkiestry Młodzieżowej i przeprowadziłem serię warsztatów w szkołach muzycznych w całej Polsce. Później program ten został również przyjęty w Brazylii i Niemcy, gdzie stało się jasne, że współczesna profesjonalna edukacja muzyczna musi obejmować improwizację i kompozycję na żywo.
 
Przyszłość jest niepewna. Ale aby być przygotowanym, muzycznie przygotowanym, musimy zapewnić naszym uczniom i studentom tak różnorodne i kreatywne szkolenia, jak tylko to jest możliwe. Wierzę, że moja praca ma właśnie ten cel.”

WARSZTATY SZKOLNE

FILMY

New ways in Classical Music - Encore 2019

Thirty-one artists from all around the world meet for the first time in Berlin, and after two full days of innovative training and workshops they are showcasing with an improvisation. 🎻😍Brought to you by JM International - JMI, in partnership with JM Deutschland. Supported by Creative Europe, Politique scientifique fédérale / Federaal Wetenschapsbeleid, junge norddeutsche philharmonie (jnp) and IDAGIO

Opublikowany przez Encore Classical Sobota, 11 maja 2019